Ολοκλήρωση διδακτορικών σπουδών μέσα στο 2022

Μέσα στο 2022 ολοκλήρωσαν το διδακτορικό τους δύο διδάκτορες του Τμήματος:

Ελισάβετ Κασοτάκη
Θέμα Διδακτορικού: «Intellectual Capital in the Banking Sector: Disclosure, Key-Stakeholders’ Perceptions  and Value Relevance»
Επιβλέπουσα Καθηγήτρια: Καθηγήτρια Κοέν Σάνδρα

Μιχαήλ Ξενάκης
Θέμα Διδακτορικού: «Πολλαπλά Επιχειρηματικά Μοντέλα και Εταιρική Απόδοση»
Επιβλέπων Καθηγητής: Αν. Καθηγητής Μανωλόπουλος Δημήτριος

Νέοι διδάκτορες που ξεκίνησαν το διδακτορικό τους μέσα στο 2022

Καλωσορίζουμε τους έξι νέους υποψήφιους διδάκτορες.

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΔΙΔΑΚΤΩΡ

ΤΡΙΜΕΛΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗ (ΕΠΙΒΛΕΠΩΝ)

ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΑΝΝΑ Αστική ευθύνη έναντι τρίτων στην εκτέλεση δημόσιας σύμβασης σε συγχρηματοδοτούμενα έργα. Η αποζημίωση των αρθ. 105-106 ΕισΝΑΚ (Ε. Τρούλη)
Χ.Ταρνανίδου
Α. Κουλορίδας
ΣΤΡΑΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Χρηματοπιστωτικά μέσα τεχνολογίας κατανεμημένου καθολικού (Distributed Ledger Technology-DLT) και εταιρική χρηματοδότηση (Χ.Ταρνανίδου)
Ε. Τρούλη
Α. Κουλορίδας
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Sustainability and Resilience during the Covid-19 Pandemic: Evidence from the Health Sector (Ε. Σαλαβού)
Ε. Βουδούρη
Μ. Κοντούλη-Γείτονα
ΤΣΑΓΚΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ How do Human Capital metrics in ESG reporting relate to firms’ performance? A Configurational Analysis across sectors. (Η. Καπουτσής)
Α. Παπαλεξανδρής
Ι. Θάνος
ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Spillover effects in negotiations (Η. Καπουτσής)
Β. Παπαδάκης
Brooke Gazdag, Assistant Professor, University of Amsterdam.
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ Business Intelligence Collection and Analysis in the Shipping Industry (Α. Ιωαννίδης)
Δ. Μανωλόπουλος
Δ. Καρδαράς